Достапни линкови

Акција на американско безпилотно летало во Пакистан


Во напад на американско безпилотно летало во пакистанскиот регион Северен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан, биле убиени 4-ца милитанти. Според пакистански претставници со проектил било погодено возилото во кое се превезувале милитантите.
XS
SM
MD
LG