Достапни линкови

Шефовите на дипломатиите на ЕУ на средба за Западен Балкан


Високиот претставник за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон
Шефовите на дипломатиите на ЕУ денеска во Брисел ќе разговараат за Западниот Балкан. На дневен ред е предвидено министрите претпладне да го сослушаат извештајот на Високиот претставник за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон за досегашните резултати од дијалогот Белград-Приштина и ситуацијата на Косово.
XS
SM
MD
LG