Достапни линкови

Арапската лига договори нов план за Сирија


Членови на Арапската лига на состанок
Арапската лига постигна договор за Сирија, според кој претседателот Башар ал Асад ќе ја предаде власта на неговиот заменик и ќе се постави влада на национално единство пред одржувањето на парламентарните и претседателските избори.
Планот беше усвоен од министрите за надворешни работи на Арпаската лига на состанокот кој се одржа во Каиро.
XS
SM
MD
LG