Достапни линкови

Прва седница на новиот состав на египетскиот Парламент


Поддржувач на Муслиманското Братство
Новиот состав на египетскиот парламент денеска ќе ја одржи првата седница од неговото формирање. Партијата на Муслиманското братство која победи на изборите во земјата вети дека ќе го води Египет низ транзициониот период откако војската ја презеде контролата по соборувањето на режимот на поранешниот претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG