Достапни линкови

САД му дадоа виза на Али Абдула Салех


Али Абдула Салех
САД потврдија дека издале виза за соборенииот јеменски претседател Али Абдула Салех, но очекуваат да остане во земјата на ограничено време само поради лекарски третман. Салех соопшти дека има намера да отпатува за САД на лекарски третман.
Тој на телевизиско обраќање побара прошка од сите негови луѓе, мажи и жени за се што поминале за време на неговиот 33 годишен режим.
XS
SM
MD
LG