Достапни линкови

Временска прогноза- сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Во вечерните часови ќе има зголемување на облачноста. Утринската температура ќе се движи од минус 15 до минус 3, а дневната од 3 до 11 степени.
Во Скопје и околината слично време со утринска температура до минус 7, а дневна околу 6 степени.
XS
SM
MD
LG