Достапни линкови

Хрватските политичари задоволни од референдумот за ЕУ


Премиерот Зоран Милановиќ гласа на референдумот во Хрватска
Хрватскиот Премиер Зоран Милановиќ и лидерката на опозиционата ХДЗ Јадранка Косор изразија задоволство што , според првичните резултати од референдумот во Хрватска, мнозинството се изјаснија за влез на земјата во ЕУ во 2013 година.

Имено според 25 насто проеброени гласови, околу 67 проценти се изјасниле за влез на Хрватска во Европската Унија.

Премиерот Милановиќ сепак изјави дека очекувал поголем одзив на граѓаните.

XS
SM
MD
LG