Достапни линкови

Деветмина загинати во напади во Ирак


Илустрација.
Најмалку девет луѓе загинале денеска во напади во Ирак, информираат властите. Двајца полицајци и двајца бунтовници загинале во судири во градот Бакуба. Четворица војници биле убиени во Фалуџа. Еден човек загина, а тројца биле повредени во експлозија на автомобил-бомба во градо Мосул.
XS
SM
MD
LG