Достапни линкови

Талибанците објавија видео-снимка со стрелање пакистански војници


Пакистански талибанци.
Талибанските милитанти објавија видео снимка на која се гледа егзекуцијата на 15 пакистански војници чии тела беа пронајдени овој месец во северозападен Пакистан. Одговорноста за убиствата ја презеде организацијата Техрик-е-Талибан Пакистан.
Војниците беа киднапирани минатиот месец за време на ноќен напад врз контролен пункт во градот Танк.
XS
SM
MD
LG