Достапни линкови

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во Бахреин


Архивска фотографија: Судири меѓу полицијата и демонстрантите во Бахреин на 1 јануари 2012 година.
Неколку луѓе се повредени, а многу автомобили се оштетени, откако се судрија демонстрантите и безбедносните сили во Бахреин. Агенциите јавуваат дека безбедносните сили се судриле со луѓе од погребната поворка во градот Мухарак, северно од главниот град Манама. Ужалените велат дека покојниот 24-годишен Јусуф Мували починал во притвор, но властите негираат. Медиумите јавуваат дека демонстрантите кои бараат ослободување на политичките затвореници на протестите во другите градови палеле автомобилски гуми.
XS
SM
MD
LG