Достапни линкови

Загинаа шестмина ирачки војници и полицајци


Ирачки полицаец во Багдад.
Најмалку шестмина припадници на ирачките безбедносни сили вчера биле убиени во четири различни напади од вооружени луѓе. Нападите се случиле во село во близина на градот Бакуба, во областа Хабибија во Багдад и во градовите Искандарија и Фалуџа.
XS
SM
MD
LG