Достапни линкови

Меморијален концерт за Тоше Проески


Вечер во Македонската опера и балет во Скопје ќе се одржи четвртиот меморијален концерт за Тоше Проески, во чест на неговиот роденден, 25 јануари. Концертот ќе биде поинаков од изминатите три, зашто песните на Тоше ќе бидат со оперски аранжмани. На концертот е насловен како „Неговите арии“ќе настапат оперски солисти од Македонија, Србија, Словенија, Хрватска и од Бугарија, придружени од хорот „Про арс“, Оркестарот на МОБ и Бендот на Тоше.
XS
SM
MD
LG