Достапни линкови

Македонија вечер против Данска на ЕП во ракомет


Македонската ракометна репрезентација на стартот од натпреварите од втората фаза од Европското првенство денеска во Белград со почеток во 18 часот и 15 минути ќе игра против репрезентацијата на Данска. В понеделник Македонија ќе игра против Полска, а в среда со домаќинот Србија.
XS
SM
MD
LG