Достапни линкови

Едно од најмалите бебиња на светот пуштено од болница


архива
Бебето за кое се смета дека е едно од трите најмали бебиња некогаш родени во светот е пуштено од болница во Лос Анџелес. Мелинда Стар Гуидо при раѓањето во август лани беше тешка само околу 270 грамови или колку што е тежината на два ајфона.
XS
SM
MD
LG