Достапни линкови

Во САД продолжува трката за републикански претседателски кандидат


Мит Ромни
Во Соединетите држави продолжува трката во рамките на Репуликанската партија за избор на кандидат кој ќе се соочи со претседателот Барак Обама на изборите во ноември годинава. Денеска за тоа ќе се решава во државата Јужна Каролина. Во трката води Мит Ромни пред Њут Гингрич, Рик Санторум и Рон Пол. Деновиве од трката се откажа гувернерот на Тексас Рик Пери.
XS
SM
MD
LG