Достапни линкови

Неколкумина загинати во бомбашки напади во Нигерија


Најмалку 6 луѓе биле убиени во серија бомбашки напади во нигеријскиот град Кано. Веднаш потоа во Кано кој често пати е цел на исламистичката секта Боко Харам, бил воведен полициски час. Оваа група ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад во една црква во близина на главниот град Абуџа за време на Божиќните празници кога загинаа 37 луѓе.
XS
SM
MD
LG