Достапни линкови

Турција бара од Франција почитување на европските вредности


Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу
Турција побара од француските сенатори да не го поддржат законот со кој за кривично дело се смета отфрлањето дека масовното убиство на ерменците за време на Отомонската империја е геноцид. Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу денеска изјави дека Турција очекува од Франција да ги почитува европските вредности.
XS
SM
MD
LG