Достапни линкови

Во село Сингелиќ, експлодираа две бомби, нема повредени


Macedonia - Retention, training Macedonian Police - 16Jul2010
Две, најверојатно рачни бомби изутрината биле фрлени во двор во куќа во скопското село Синѓелиќ на улица соопшти МВР. Според првичните информации, од пожарот што го предизвикале бомбите биле оштетени два автомобила, паркирани во дворот на куќата. Во експлозиите немало повредени. Полицијата изврши увид и во тек е истра по сторителот и мотивите за инцидентот.
XS
SM
MD
LG