Достапни линкови

ХРВ - Извештајот за Сирија да биде транспарентен


Хјуман Рајтс Воч денеска побара Арпаската Лига да го објави извештајот на мониторинг мисијата за Сирија.

- „Транспарентноста е неопходна за да се остранат сомнежите дека сириските власти ги манипулирале набљудувачите“,

изјави директорката за Блиски Исток на Хјуман Рајтс Воч Сара Ли Витсон. Хјуман Рајтс Воч побара од ОН да стават ембарго за оружје за Сирија.
XS
SM
MD
LG