Достапни линкови

Авганистански војник убил 4 странски војници


province, 12Jan2012
Мисијата ИСАФ во Авганистан соопшти дека еден авганистански војник денеска убил 4 странски војници во источен Авганистан.
Тој бил затворен но други детали засега не се познати.
Ова е последно од серијата инциденти меѓу меѓународните сили кои треба да се повлечат во 2014 и членовите на авганистанската безбедност.
XS
SM
MD
LG