Достапни линкови

Американски хелокоптер се урнал во Авганистан


НАТО соопшти дека 6 странски војници загинале во хеликоптерската несреќа во јужниот дел на Авганистан. Портпарол на НАТО за новинската агенција Ројтерс изјави дека американскиот воен хеликоптер се урнал во четвртокот. Во претходните новински извештаи беше наведено дека во тој регион немало бунтовнички активности за време на инцидентот. НАТО соопшти дека е започната истрага за причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG