Достапни линкови

Протестен марш во Москва


Стотици луѓе синоќа излегоа на протестен марш во Москва против како што велат порастот на фашизмот во земјата.
Тие во рацете носеле плакати во спомен на адвокатот за човекови права Станислав Маркелов и новинарката Анастасија Бабурова кои во 2009-тата година среде бел ден биле убиени во центарот на Москва. Двајцата ултранационалисти Никита Тихонов и Јевгенија Касис минатата година беа осудени за убиствата.
XS
SM
MD
LG