Достапни линкови

Демонстрантите во Романија бараат оставка од Премиерот


Илјадници опозициски активисти во Романија излегоа на протести вчера во Букурешт. Полицијата соопшти дека околу 7 илјади луѓе учествувале во демонстрациите што ги организирала левицата која бара од премиерот и претседателот на државата да си поднесат оставка. Полицијата соопшти дека неколку илјади деминстранти имали и во другите романски градови.
XS
SM
MD
LG