Достапни линкови

Временска прогноза- променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време,а по одделни котлини е можна појава на утринска магла. Кон крајот на денот се очекува зголемување на облачноста со локален дожд, а на планините снег. Температурата ќе се движи од минус три до девет степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до четири степени.
XS
SM
MD
LG