Достапни линкови

Со победа против Чешка влез во 12 најдобри


Македонските фанови во Ниш ги окупираа рестораните, кафулињата, улиците и фан зоната.
Македонските ракометари вечерва во 20:15ч. играат против селекцијата на Чешка на ЕП во ракомет во Србија. Македонија вечерва мора да победи на натпреварот што се игра во Ниш за да обезбеди пласман во наредната фаза од натпреварувањето и да се пласира во 12 најдобри на стариот континент.
XS
SM
MD
LG