Достапни линкови

Кинез обвинет за кражба на софтвер од американската Централна банка


Американските власти соопштија дека уапсиле кинески државјанин под обвинение дека украл софтверски код во вредност од скоро 10 милиони долари од Федералните резерви во Њујорк. Станува збор за 32 годишниот Бо Жанг кој работел како компјутерски програмер во банката и кој илегално го копирал софтверот. Тој подоцна бил пуштен со кауција од 200 илјади долари.
XS
SM
MD
LG