Достапни линкови

САД: Иран се уште може да излезе од нуклеарниот спор


Џеј Керни
Портпаролот на Белата куќа Џеј Керни изјави дека Иран се уште има начин да ја заврши конфронтацијата со Соединетите држави околу нуклераната програма на таа земја. Тој одби да одговори на прашањето дали претседателот Барак Обама упатил писмо до иранското раководство во кое се изразува американска подготвеност на разговори со Иран.
XS
SM
MD
LG