Достапни линкови

Денеска православните верници го слават празникот Богојавление, попознат како Водици. По тој повод, поглаварот на Македонската православна црква господин господин Стефан ќе одржи литургија, по која заедно со верниците ќе ги освети водите на реката Вардар. Претседателот Ѓорѓе Иванов ќе присуствува на традиционалната манифестација за одбележување на празникот во Охрид.
XS
SM
MD
LG