Достапни линкови

Узбекистанец обвинет за обид за атентат на Обама


Улугбек Кодиров
Узбекистанец ќе се изјасни за виновен пред судот во сојузната држава Алабама по обвиненијата за обид за атентат на американскиот претседател Барак Обама, јавија американските медиуми. Улугбек Кодиров исто така е обвинет и за нелегално поседување на огнено оружје. „Бирмингхем Њуз“ јави дека сослушувањето во судот е закажано на 10 Февруари, кога обвинетиот се очекува да се изјасни за виновен по обвинувањата.
XS
SM
MD
LG