Достапни линкови

Шефот на норвешката безбедносна служба си поднесе оставка


Џејн Кристианс
Шефот на норвешката безбедносна служба си поднесе оставка поради обелоденување на доверливи информации, меѓу кои и дека Норвешка има разузнавачи во Пакистан. Норвешкото министерство за правда, како што пренесува новинската агенција „Ројтерс“, соопштило дека Џејн Кристианс се повлекува од функцијата поради „можното загрозување на доверливоста со откривање на класифицирани информации“.
XS
SM
MD
LG