Достапни линкови

Реконструкција на патишта и мостови со пари од НАТО


Илустрација.
Со донација од НАТО во вредност од 8,6 милиони евра во наредниот период ќе се реконструираат мостови и патната инфраструктура во земјава. Ќе бидат опфатени минимум 13 мостови. Проектите ќе се изработуваат оваа година, а изградбата наредната година. Ова денеска го соопшти министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, по седницата на Економскиот совет на Владата.
XS
SM
MD
LG