Достапни линкови

Генерал мајор Котевски на состанок на НАТО во Брисел


Денеска во Брисел почнува дводневниот состанок на воениот комитет на НАТО. Се очекува главна тема денеска да биде ситуацијата во Авганистан, а вториот ден од состанокот ќе биде разговарано и за други теми, меѓу кои и за состојбата на Косово.
На состанокот на Евроатланскиот партнерски Воен комитет на сесијата на началници на генералштабови ќе учествува началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-мајор Горанчо Котески.
XS
SM
MD
LG