Достапни линкови

Лавров: санкциите на Запад имаат за цел востание во Иран


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека новите западни санкции против Иран имаат за цел да и наштетат на економијата и да предизвикаат народно востание во земјата.
Лавров го повтори противењето на Москва за идни санкции на Обединетите Нации против Иран поради неговата контроверзна нуклеарна програма.
Лавров, исто така, го предупреди Запад да не превзема воена интервенција против Сирија.
XS
SM
MD
LG