Достапни линкови

Состанок на воениот комитет на НАТО


Денеска во Брисел почнува дводневниот состанок на воениот комитет на НАТО. Се очекува главна тема денеска да биде ситуацијата во Авганистан, а вториот ден од состанокот ќе биде разговарано и за други теми, меѓу кои и за состојбата во Косово.
XS
SM
MD
LG