Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно и студено


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Во северните делови ќе има услови за локални слаби врнежи од снег. Во утринските часови во Битола ќе биде магливо. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од минус шест до шест степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и температура до три степени.
XS
SM
MD
LG