Достапни линкови

Македонските ватерполисти загубија од Грција


Илустрација.
Македонските ватерполисти загубија од Грција со 10:6 на Европското првенство што до 29 јануари се одржи во холандскиот град Ајндховен. Утре е слободен ден за македонската селекција.

Во четврток во Ајндховен, репрезентацијата на Македонија ќе одигра со олимпискиот шампион Унгарија, по што следуваат Италија и домаќинот Холандија. Во првото коло вчера, репрезентацијата на Македонија ја победи селекцијата на Турција со 16:4.
XS
SM
MD
LG