Достапни линкови

Убиени 5-мина ирачки полицајци


Петмина ирачки полицајци загинале при напад на милитанти врз еден контролен пункт во западниот дел на земјата, во провинцијата Анбар. До нападот доаѓа на само два дена откако вооружен напаѓач во градот Рамади во истата провинција, упадна во владин објект и уби 7-мина полицајци.
XS
SM
MD
LG