Достапни линкови

САД бараат од Јужна Кореја да не увезува нафта од Иран


Еинхорн во Сеул
Американски официјални претставници ја повикаа Јужна Кореја да го намали увозот на нафта од Иран со што ќе помогне во зголемувањето на притисокот врз Техеран да се откаже од нуклеарната програма. Претставникот на Стејт Депратментот Роберт Еинхрон, кој е во посета на Сеул, побара од Јужна Кореја и да ги прекине финансиските зделки со иранската централна банка.
XS
SM
MD
LG