Достапни линкови

Германската амбасада во Скопје организира следење на натпреварот Македонија-Германија


Македонски навивачи на ЕП во ракомет во Ниш.
Германската амбасада во Скопје организира следење на натпреварот Македонија-Германија во рамки на Европското првенство во ракомет што се одржува во Србија.Како што информираат од Амбасадата, натпреварот ќе биде пренесуван на голем екран во дворот на објектот. Оттаму најавуваат атмосфера со колбаси, пиво и греано вино.
XS
SM
MD
LG