Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и студено


Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Во северните делови променливо облачно со локално провејување на снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Температурата ќе се движи од минус 12 до четири степени. Во Скопје слично време, со температура околу нулата.

XS
SM
MD
LG