Достапни линкови

Собранието не сака да расправа за цената на парното


Собранието не го прифати предлогот на пратенциите од опозицијата на денешната седница да се расправа по Предлог информацијата за политиките на Владата и Регулаторната комисија за енергетика.

Опозицијата побара поништување на одлуките на Регулаторната комисија за зголемување на цената на парното и зголемување на платите на вработените во Топлификација.
XS
SM
MD
LG