Достапни линкови

Путин: опозицијата нема идеи


Russia -- Before-and-after screen grabs of Vladimir Putin's presidential campaign website, 12Jan2012
Рускиот премиер Владимир Путин во написот објавен денеска оценува дека на опозицијата и недостигаат идеи пред претседателските избори на 4 март годинава. Путин кој по трет пат ќе се трка за претседател вели дека оние што немаат ни надеж да победат ќе даваат смели ветувања кои не ќе можат да ги исполнат. Затоа тој предлага поширок дијалог за идниот развој на државата. Опозицијата, по параламентарните избори на 4 декември, одржа протести на кои главното прашање беше: До кога ќе му верувате на Путин?
XS
SM
MD
LG