Достапни линкови

Досега шест жртви од бродоломот во Италија


Италијанските спасувачки екипи денеска пронашле тело на уште еден патник на италијанскиот луксузен брод Коста Конкордиа кој пред два дена се насука и се преврте на Тиренското море. Со тоа бројот на жртвите од несреќата се покачи на шест, додека15 луѓе се уште се водат за исчезнати. Во бродот имаше околу 4 ипол илјади патници и членови на екипажот, а за несреќата се сомничи капетанот на Франческо Шетино кој е уапсен.
XS
SM
MD
LG