Достапни линкови

Дора Бакојани нападната на Крит


Дора Бакојани
Маскирани лица ја нападнале лидерката на грчката Демократска алијанса Дора Бакојани во градот Ираклион на островот Крит. Напаѓачите носеле железни прачки и фрлале кон Бакојани со камења и кисело млеко, објавија грчките медиуми. Засега нема информации дали Бакојани се здобила со некаква повреда. ,,Насилството и беззаконието во Грција добиваат неконтролирани размери,, се наведува во соопштението на партијата во врска со инцидентот.
XS
SM
MD
LG