Достапни линкови

Хантсман се откажа од трката за претседателски кандидат


Џон Хантсман
Поранешниот американски амбасадор во Кина Џон Хантсман се откажа од неговата кампања да биде кандидат на Републиканската партија кој ќе го предизвика Барка Обама на претседателските избори во ноември годинава. Хантсман кој исто така беше и гувернер на Јута, според најавите, сега би можело да ја поддржи кампањата на Мит Ромни, поранешен гувернер на Масачусетс, кој засега води на листата претседателски кандидати на Рупбликанската партија.
XS
SM
MD
LG