Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно и студено


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен слаб снег особено во северните и североисточните делови на земјава. Ќе дува умерен ветер, а во Повардарието повремено засилен северен ветер.

Температура се движи од минус пет до седум степени, освен во Битола каде ќе достигне до минус 10 степени.

Во Скопје променливо облачно и ветровито време, со температура до два степена.
XS
SM
MD
LG