Достапни линкови

Рикер ја започнува балканска турнеја


Филип Рикер, дур беше амбасадорот на САД во Македонија
Американскиот помошник-државен секретар Филип Рикер ја почнува двонеделната турнеја низ земјите од Балканот и Австрија.
За време на турнејата Рикер ќе има средби со политички лидери и претставници на невладиниот сектор.
Рикер ќе ги посети Србија, Косово, Македонија, Турција и Австрија.
Тој со своите домаќини ќе разговара за серија регионални и билатерални прашања.
XS
SM
MD
LG