Достапни линкови

Уапсен лидерот на Самоопределување


Активистите на Самоопределување кај Подуево
Лидерот на движењето Самоопределување Албин Курти е уапсен денеска кај Подуево, соопшти косовската полиција. Освен него, полицијата уапсила уште неколку активисти на Самоопределување.
Косовската полициаја попладнево во обид да ги сопречи демонстрантите да го блокираат преминот Мердере кон Србија употреби солзавец и водени топови за да се справи со демонстрантите.
XS
SM
MD
LG