Достапни линкови

Ел Барадеј се повлекува од претседателската трка во Египет


Egypt -- Muhammad El-Baradei
Нобеловецот Мохамед ел Барадеј соопшти дека се повлекува од трката за Претседател на Египет. Тој соопшти дека причина е што владеачкиот Воен Совет решил да продолжи по стариот пат како и да немало револуција. Претседателските избори треба да се одржат во текот на 2012 а Египет е без Претседател од почетокот на 2010 по остранувањето на Хосни Мубарак од власт.
XS
SM
MD
LG