Достапни линкови

Напад врз полициска станица во Пакистан


Милитанти нападнаа полициска станица во северозападен Пакистан.
При тоа, како што се јавува, во борбите кај Дера Исмаил Кан во Северен Вазиристан, имало 3 мртви милитанти и тројца ранети полицајци.
Нападот почнал кога еден напаѓач се разнесол со бомба по што следел напад од огнено оружје.
XS
SM
MD
LG